27.1 C
Irpin
Середа, 3 Липня, 2024
HomeБізнесРавликовий бізнес дозволяє отримувати до 70 тисяч євро з гектару

Равликовий бізнес дозволяє отримувати до 70 тисяч євро з гектару

Дата:

Популярне

Недоброчесний забудовник Мирончук отримав 226 млн грн на добудову ЖК “Forest” на Лісовому масиві

КП «Спецжитлофонд» Київської міської ради 29 квітня за результатами...

КОВА підтримає бізнес Київщини і допоможе оговтатися після війни

Київська обласна державна адміністрація частково покриватиме місцевому бізнесу витрати...

Плюс податки та робочі місця: у Бучі готується до відкриття «Бістро Пекарня»

Скоро у Бучі запрацює  Бістро Пекаря. Заклад відкриється у...

Українці можуть отримати 10 тисяч євро: хто, як і навіщо?

Представники органів місцевого самоврядування, неприбуткових громадських організацій і консорціумів...

Вирощуванням равликів в Україні почали займатися відносно недавно. Однак, початковий бум призвів до падіння цін на равликів. Однак останні роки спостерігається тенденція до збільшення цін на цю продукцію.

Сьогодні вартість 1 кг равлика у закупці варіюється від 3 до 3.4 євро, а наступного року може іще зрости. Про перспективи вирощування равликів в Україні розповів засновник компанії Maxi Snail Антон Авраменко.

«Так, ціна дійсно сильно зросла в 2022 і 2023 роках, основна причина, це підвищення собівартості вирощування равлика в Польщі та Прибалтиці через подорожчання зерна, електроенергії та робочої сили в цих країнах» – говорить Антон Авраменко.

Але з іншого боку, собівартість вирощування в Україні навіть знизилася після початку війни, якщо перераховувати на новий курс. Зернові якийсь час були дешевшими, ніж до початку війни, через неможливість експорту, робоча сила подешевшала через дефіцит робочих місць, а гроші людям потрібні, у підсумку ми зіткнулися з парадоксом, у ЄС собівартість летить у небо, в Україні вирощувати равлика стало дешево як ніколи, у 2023 році ситуація трохи стабілізувалася й собівартість трохи виросла, але в нас дотепер “прірва” між тим, скільки витрачаємо ми, та скільки витрачають поляки, щоб виростити, зібрати й підготувати равлика до експорту.

Ситуація складається таким чином, що зараз поляки викуповують чи засновують ферми равликів в Україні, щоб потім продавати їх як польських.

Равликовий бізнес дозволяє отримувати повноцінний прибуток вже на другий рік, а за умови дотримання технології з гектару можна отримати до 70 тисяч євро чистого прибутку.

 

Останні новини